Sesiune de instruire “Anelis Plus”

Asociatia Universitătilor, Institutelor de Cercetare-Dezvoltare si Bibliotecilor Centrale Universitare din Romania “Anelis Plus”, în calitate de beneficiar, și SC E-nformation SRL, în calitate de furnizor, anunţă continuarea accesului la literatura științifică de cercetare pentru perioada 2018-2019.

Universitatea de Vest Timisoara beneficiază de acces online si în anul 2019, la urmatoarele baze de date, având ca scop susținerea activității de informare si documentare necesară realizării temelor de cercetare-dezvoltare:
•       Science Direct Journals
•       Springerlink Journals
•       Clarivate Analytics: Web of Science, Journals Citation Reports, Derwent Innovation Index
•       Sage HSS Colection Journals
•       Nature Journals
•       Scopus
•       Wiley Journals

•       American Chemical Society Journals
•       IEEE Journals

•       American Physical Society Journals

•       Institute of Physics Journals
•       American Institute of Physics Journals
•       Cambridge Journals
•       MathSciNet

SC E-NFORMATION SRL, în calitate de reprezentant in Romania al editurilor stiintifice ce produc bazele de date mai sus menționate, va susține o sesiune de instruire despre continutul, modul de utilizare si instrumentele oferite de fiecare resursa electronică de documentare.
Tema sesiunii de instruire va fi:

Acces electronic la literatura stiintifică pentru sustinerea și promovarea sistemului de cercetare și educatie din România

Sesiunea de instruire va avea loc marti, 2 aprilie, ora 10,00 la Universitatea de Vest Timisoara, Amfiteatrul A01, B-dul V. Parvan  nr. 2, Timisoara.

Invitam pe aceasta cale cadrele didactice, cercetatorii, doctoranzii, bibliotecarii, masteranzii si studentii din Universitatea de Vest Timisoara sa participe la aceasta prezentare interactiva.
Participanții care participă la training, au posibilitatea de a descărca Certificatul de participare la eveniment din contul personal de pe