Annual Conference of the Romanian Network for Migration Studies (RoMig)

INVITAȚIE

Call for Papers ROMIG 2018 FEAA-ECREB

Timişoara, 11 – 12 Septembrie 2018

​D​ragi doctoranzi,Vă adresăm invitația de a participa la Conferința Anuală RoMig (Romanian Network for Migration Studies) – „From source to destination: new challenges of migration in Central and Eastern Europe”, organizată la Timișoara de Facultatea de Sociologie și Psihologie (FSP) împreună cu Facultatea de Economie și de Administrare a Afacerilor (FEAA), East European Center for Research in Economics and Business (ECREB), din cadrul Universității de Vest din Timișoara, în data de 11-12 septembrie 2018.

Abstractul lucrării (aproximativ 250 cuvinte) poate fi transmis/ înregistrat online la adresa http://romig.ro/submissions-2018, înainte de 15 iunie 2018.

​D​

etaliile privind conferința se regăsesc în fișierul atașat (Call for Papers), dar și pe site-ul conferinței

​:​

www.romig.ro