Susținere teză de doctorat Alexandru HEGYI – domeniul Geografie

ŞCOALA DOCTORALĂ DE GEOGRAFIE

În ziua de  24.03.2018 orele 10,00 în sala F206 (Amfiteatrul C. Sălceanu) din incinta Facultății de Fizică, va avea loc susținerea tezei de doctorat în domeniul GEOGRAFIE cu titlul :

APLICAREA METODELOR SPECIFICE GEOȘTIINȚELOR ÎN CERCETĂRI ARHEOLOGICE DIN SUD-VESTUL ROMÂNIEI

Cu Decizia Consiliului Studiilor Universitare de Doctorat din cadrul Universităţii de Vest din Timişoara nr. 12 din  07.02.2018 s-a  aprobat domnului

HEGYI G. ALEXANDRU

Preşedinte: Prof.  univ. dr. REMUS CREȚAN – Universitatea de Vest din Timişoara (CV-Cretan-Remus)

Conducător ştiinţific: Prof. univ. dr. PETRU URDEA – Universitatea  de Vest din Timişoara (CV-Prof.dr.P.Urdea_)

C. S. I dr. FLORIN DRAȘOVEAN – Muzeul Național al Banatului Timișoara din Timișoara (Drasovean_Florin_CV)

Conf. univ. dr. ȘTEFAN CONSTANTINESCU – Universitatea din București (CV_StefanConstantinescu)

Conf. univ. dr. habil LUCIAN DRĂGUȚ – Universitatea de Vest din Timişoara (CV-Dragut-Lucian)

ALEXANDRU HEGYI REZUMAT_LB. ROMANA

Teza de doctorat poate fi consultată  la Biblioteca Facultății de Chimie, Biologie, Geografie