Invitație evenimente 13.12.2017 – Prelegere științifică și Workshop interactiv

Vă adresăm invitația de a participa la două evenimente organizate de Universitatea de Vest din Timișoara sub egida Facultății de Economie si de Administrare a AfacerilorECREB (East-European Center for Research in Economics and Business) și a Facultății de Sociologie și Psihologie, astfel:

1. Prelegere științifică cu tema: International Migration Research: on the edge between sociology and economics - miercuri, 13 decembrie 2017, ora 9:00, FEAA – sala P02

2. Workshop interactiv cu tema: Academic writing – realizarea unui articol științific - miercuri, 13 decembrie 2017, ora 14:00, FEAA – sala P11

Evenimentele se deruleaza in cadrul proiectului PN-III-P1-1.1-MCD-2017-0114 – PNCDI III – Proiecte de mobilitate pentru cercetători cu experienţă din diaspora - Competiţia 2017 (Director de proiect: Conf. dr. Noja Grațiela; Responsabili UVT: Conf. dr. Noja Grațiela și Conf. dr. Pânzaru Ciprian).
 Vă așteptăm cu drag!Afis Prelegere International Migration ResearchAfis Workshop Academic writing