Susținere teză de doctorat VARAN Claudia – Ionela, domeniul Geografie

ŞCOALA DOCTORALĂ DE GEOGRAFIE

În ziua de  19.12.2017 orele 10 în sala A13, va avea loc susținerea tezei de doctorat în domeniul GEOGRAFIE cu titlul :

STRĂMUTAREA POPULAȚIEI ÎN ZONA COMPLEXULUI HIDROENERGETIC PORȚILE DE FIER I: ECONOMIE POLITICĂ, DISLOCARE INDUSĂ PRIN DEZVOLTARE ȘI MEMORIE INTERGENERAȚIONALĂ

Cu Decizia Consiliului Studiilor Universitare de Doctorat din cadrul Universităţii de Vest din Timişoara nr. 64 din  17.10.2017 s-a  aprobat doamnei

VARAN V.C. CLAUDIA-IONELA

Preşedinte: Prof. univ. dr. NICOLAE POPA – Universitatea de Vest din Timişoara (CV-Popa Nicolae)

Conducător ştiinţific: Prof. univ. dr. Remus CREȚAN – Universitatea  de Vest din Timişoara (CV-Cretan Remus)

Prof. univ. dr. NICOLAE CIANGĂ – Universitatea „Babeș Bolyai” din Cluj-Napoca (CVEuropassCianga)

Prof. univ. dr. OCTAVIAN GROZA – Universitatea „A.I. Cuza” din Iași (CV-Groza-Octavian)

Conf. univ. dr. SORINA VOICULESCU – Universitatea de Vest din Timişoara (https://geografie.uvt.ro/?page_id=9926)

Teza de doctorat poate fi consultată  la Biblioteca Facultății de Chimie, Biologie, Geografie

Cv-Varan Claudia Ionela

Claudia_Varan-rezumat_limba_romana