Susținere teză de doctorat CHILOM Alin – Nicolae, domeniul Fizică

ŞCOALA DOCTORALĂ DE FIZICĂ

În ziua de  08.12.2017 orele 11 în sala F206, va avea loc susținerea tezei de doctorat în domeniul Fizică cu titlul :

FREE AND INTERACTING SCALAR FIELDS ON DE SITTER SPACE-TIME

Cu Decizia Consiliului Studiilor Universitare de Doctorat din cadrul Universităţii de Vest din Timişoara nr. 71 din  27.10.2016 s-a  aprobat domnului

CHILOM A. ALIN – NICOLAE

Preşedinte: Prof. univ. dr. IOSIF MĂLĂESCU – Universitatea de Vest din Timişoara (CV_Malaescu Iosif)

Conducător ştiinţific: Prof. univ. dr. ION COTĂESCU – Universitatea  de Vest din Timişoara (CV_Cotaescu Ion)

Prof. univ. dr. ADRIAN PALCU – Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad (CV_PALCU Adrian)

Prof. univ. dr. EUGEN CIOROIANU – Universitatea din Craiova (CV_CIOROIANU Eugen)

Prof. univ. dr. DUMITRU VULCANOV – Universitatea de Vest din Timişoara (CV_VULCANOV Dumitru)

Teza de doctorat poate fi consultată  la Biblioteca Facultății de Fizică

CV_CHILOM Alin

Campuri scalare libere si in interactiune pe spatiu-timp de Sitter