Susținere teză de doctorat BĂLĂU I. Oana – Maria (MARINICĂ)

UNIVERSITATEA DE VEST TIMIŞOARA – ŞCOALA DOCTORALĂ DE FIZICĂ

În ziua de  21.04.2016 orele 11 în sala F206, va avea loc susținerea tezei de doctorat în domeniul Fizică cu titlul :

STUDIUL STRUCTURII COLOIZILOR MAGNETICI PRIN METODE MAGNETOGRANULOMETRICE, REOLOGICE ȘI MAGNETOREOLOGICE

Cu Hotărârea Consiliului Studiilor Universitare de Doctorat din cadrul Universităţii de Vest din Timişoara nr. 21 din  06.04.2016 s-a  aprobat doamnei BĂLĂU I. OANA – MARIA (MARINICĂ) următoarea comisie de evaluare şi susţinere publică a tezei de doctorat :

Preşedinte: Prof. univ. dr. Iosif MĂLĂESCU – Universitatea de Vest din Timişoara

Conducător ştiinţific: Prof. univ. dr. Daniel VIZMAN – Universitatea  de Vest din Timişoara

C.S. 1 dr. Ladislau VÉKÁS  – Academia Română, Filiala Timișoara (CV_Vekas Ladislau)

C.S. 1 dr. Rodica-Paula TURCU – Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Tehnologii Izotopice și Moleculare Cluj-Napoca (CV_Rodica Turcu)

C.S. 1 dr. Victor KUNCSER – Institutul Național de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Materialelor București

Teza de doctorat poate fi consultată  la biblioteca Facultății de Fizică

Afis sustinere Oana Balau (Marinica)

CV  Oana Balau (Marinica)

Rezumat teza EN – Oana Balau (Marinica), aprilie 2016

Rezumat teza FR – Oana Balau (Marinica), aprilie 2016